3-5.09.2012 - Konstrukcja, technologia, eksploatacja i ekologia w mechanice

W dniach 3-5.09.2012 na Uniwersytecie w Stankin (Moskwa) odbyła się konferencja pt.Konstrukcja, technologia, eksploatacja i ekologia w mechanice. Każdy z uczestników miał możliwość prezentacji własnego dorobku, osiągnięć i inicjatyw naukowych. Koło Naukowe BiomedUZ reprezentowały:
Kornelia Zaborowska: Projekt urządzenia rehabilitacyjnego - stopa (straw skokowy)

Karolina Dziasek: Analiza właściwości materiałów polimerowych stosowanych w Inżynierii Biomedycznej
Przyjazna atmosfera sprzyjała ciekawym dyskusjom i owocną wymianą pogladów. Krótką relację fotograficzną można obejrzeć w galerii.

24-25.05.2012 - III Ogólnopolska Konferencja Inżynierii Biomedycznej OKIBEDu
W dniach 24-25.05.2012 odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Inżynierii Biomedycznej OKIBEdu. Podobnie do poprzednich konferencji i w tym roku w Krakowie nie zabrakło członków Koła Naukowego BiomedUZ, którzy przedstawili aż 6 referatów. Wszystkie z wymienionych powyżej prac zostały opublikowane w kwartalniku Inżynieria Biomedyczna Acta Bio-Optica et Informatica Medica vol. 18, nr 2/2012 (publikacje), a krótką relację fotograficzną można obejrzeć w galerii.
23.05.2012 - "IB TEAM" podczas "Zjazdu na byle czym"
Dnia 23.05.2012, w organizowanym w ramach Bachanaliów "Zjeździe na byle czym" udział wzięli przedstawiciele Inżynierii Biomedycznej: Tomasz Halczak i Michał Czerniawski (BiomedUZowicz). Pędząca najmniejsza karetka świata zajęła drugie miejsce, przegrywając zaledwie jednym punktem ze zwycięzcą konkursu. Jak wspominają sami konstruktorzy "w przyszłym roku jedą po złoto!" czego im serdecznie życzymy i gratulujemy tegorocznego sukcesu.
Galeria: zjazd , pojazd, konstrukcja
Więcej informacji o konkursie w artykule
30.03.2012 - "Diamentowy Grant" dla Biomeduzowiczki
W dniu 30 marca 2012 roku, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się uroczysta gala wręczenia „Diamentowych Grantów”. Jednym ze stu laureatów w Polsce została członkini oraz kilkuletnia przewodnicząca Koła Naukowego BiomedUZ - Katarzyna Arkusz, prowadząca badania pod opieką dr hab. inż. Elżbiety Krasickiej-Cydzik, prof.UZ – członka honorowego naszego koła.
Obu Paniom gratulujemy sukcesu!
Zdjęcia: Zdjęcie_1, Zdjęcie_2, Zdjęcie_3
Więcej informacji :
link
09.03.2012 - II Absolutorium na kierunku Inżynieria Biomedyczna
9 marca 2012 o godz. 11:00 w Sali Senackiej UZ odbyło się kolejne, uroczyste Absolutorium kierunku Inżynieria Biomedyczna na Uniwersytecie Zielonogórskim. Szczególnie miło było powitać w gronie inżynierów członków Koła Naukowego BiomedUZ.
Dziękujemy przybyłym gościom za obecność podczas uroczystości, a Absolwentom kierunku Inżynieria Biomedyczna gratulujemy uzyskanych dyplomów i życzymy wielu sukcesów.
Zdjęcia
14-15.03.2012 - Targi Medyczne SALMED, Poznań
W dniach 14-15 marca 2012 roku 28 studentów Inżynierii Biomedycznej, a wśród nich kilku członków Koła Naukowego BiomedUZ, uczestniczyło w Targach Medycznych SALMED -najważniejszym wydarzeniu branży medycznej w Polsce, organizowanym w Poznaniu. Tegoroczna ekspozycja obejmowała blisko 300 firm z 22 państw i wypełniła aż cztery pawilony wystawiennicze. Bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm medycznych, aparaturą medyczną oraz możliwość zapoznania się z nowinkami technicznymi w medycynie są niewątpliwie ogromnymi korzyściami płynącymi z wyjazdu.
Zdjęcia: zdjęcie1 , zdjęcie2, zdjęcie3
13.01.2012 - IV Bal Inżynierii Biomedycznej
„Kto umie pracować, potrafi też się bawić” - z tego też powodu studenci, a wśród nich członkowie Koła Naukowego BiomedUZ mogli uczestniczyć w kolejnym IV już balu Inżynierii Biomedycznej, który odbył się 13.01.2012 r. Bardzo miło było gościć przybyłych na uroczystość oraz całą noc patrzeć na uśmiechnięte i wirujące w tańcu pary(Galeria). Nie obyło się również bez chrztu studentów pierwszego roku IB oraz przekazania berła królowej i króla balu.
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom balu za wspólną zabawę a członkom koła za organizację balu!