30.11.2014 - Zielona 2020
 

Projekt zgłoszony przez Członków KN BiomedUZ uzyskał dotację z funduszu przekazanego przez Klub Radnych Zielona 2020.

Tytuł projektu: SYNTEZA NANOKOSTEK SREBRA

Uczestnicy: Michał Mazur, Aleksandra Gular, Ewelina Mucha, Natalia Klimowicz

Opiekun: dr inż. Katarzyna Arkusz

 

28.10.2014 - I Spotkanie KN BiomedUZ w r. ak. 2014/2015

W dniu 28.10.2014 roku odbyło się I spotkanie członków KN BiomedUZ w roku akademickim 2014/2015, na którym wybrano nowy Zarząd, ustalono plany badawcze i budżet na rok 2015.

  

kwiecień-czerwiec 2014 - Wizyty w siedzibie Aesculap Chifa 
 tomy1

W okresie kwiecień-czerwiec 2014 roku członkowie Koła Naukowego BiomedUZ kilkukrotnie udali się z wizytą do siedziby firmy Aesculap Chifa w Nowym Tomyślu. Dzięki nawiązanej współpracy przez Panią Prof. Elżbietę Krasicką-Cydzik - członka honorowego KN BiomedUZ zarówno członkowie Koła, jak i pozostali studenci IB mogli zobaczyć technologię produkcyjną oraz półfabrykaty używane w produkcji narzędzi chirurgicznych i innych sprzętów medycznych. Członkowie mieli również okazję zapoznać się z Akademią Aesculap, czyli specjalnym centrum naukowo-szkoleniowym, gdzie wystawione są wszystkie produkty firmy, można zapoznać się z nowinkami technologicznymi oraz osiągnięciami i celami firmy.

 

06.03.2014 - Plastinarium w Guben
 guben1

W dniu 17.04.2014 członkowie KN BiomedUZ wzięli udział w kolejnej wycieczce edukacyjnej, której celem było zwiedzanie Plastinarium w Guben (Niemcy). Wizyta w tym miejscu pozwoliła na dokładniejsze zapoznanie się z anatomią człowieka oraz odkrycie tajemnic ludzkiej natury. Studenci mieli możliwość wyczerpującego zapoznania się z anatomią nie tylko ludzką ale również zwierzęcą. W oparciu o najnowocześniejszą technikę w Guben powstają preparaty naukowe oraz anatomiczne plastynaty pełnowymiarowe, mające zadanie edukacyjne.

 

10.02.2014 - SALMED, Poznań
 salmed1

W dniu 10.02.2014 członkowie KN BiomedUZ uczestniczyli w targach SALMED, odbywających się w Poznaniu. SALMED to największe w Polsce targi sprzętu medycznego, które gromadzą liderów rynku medycznego. Są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami świata medycyny, biznesu i nauki. Podczas organizowanych w cyklu dwuletnim targach SALMED studenci mogli zapoznać się z ofertami producentów oraz dostawców aparatury i instrumentów medycznych, wyposażenia szpitali, klinik i gabinetów medycznych, a także obejrzeć sprzęt laboratoryjny i rehabilitacyjny oraz wziąć udział w prezentacjach licznych nowości technologicznych.