26-27.10.2018r. - Konferencja Inżynierii Biomedycznej

W dniach 26-27 października 2018 roku w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbyła się „Konferencja Inżynierii Biomedycznej”. W wydarzeniu wzięło udział dwóch członków Koła Naukowego BiomedUZ Aleksandra Jędrzejewska i FiIip Andruszkiewicz oraz opiekun Koła dr inż. Katarzyna Arkusz. Tegoroczna Konferencja Inżynierii Biomedycznej stanowi trzecią już edycję projektu organizowanego przez studentów dla studentów, przedstawicieli świata medycyny i biznesu.
W programie wydarzenia znalazło się pięć bloków tematycznych dotyczących dziedziny biomateriałów, implantologii, biomechaniki, robotyki medycznej oraz zaawansowanej technologii, mogącej zmienić oblicze sal operacyjnych. Każdy z bloków zawierał krótkie prelekcje oraz panel dyskusyjny w składzie, którego znalazło się wielu wysokiej klasy specjalistów z różnych dziedzin bioinżynierii.
Zwieńczeniem całej konferencji był blok poświęcony prezentacji innowacyjnych projektów, stworzonych przez studentów inżynierii biomedycznej oraz studentów kierunku lekarskiego.

11.06.2018r. - Festiwal Nauki

11 czerwca 2018r. członkowie Koła Naukowego BiomedUZ wzięli udział w 15. Festiwalu Nauki, który odbył się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Studenci w ramach projektu Inżynier przyszłości - inżynier biomedyczny promowali inżynieria biomedyczną i własne dokonania w tej dziedzinie. W ramach pokazów można było wykonać samodzielnie operację laparoskopową misia, czy dobrać okulary przy użyciu skanera 3D. Przedstawione zostały również poszczególne etapy projektowania spersonalizowanych implantów i ich montaż na sztucznym ludzkim szkielecie. W trakcie pokazu można było obejrzeć biomechatroniczne projekty studentów Inżynierii Biomedycznej, których przeznaczeniem była rehabilitacja kciuka oraz wspomaganie rehabilitacji dłoni spastycznej. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dorosłych jak i młodszych uczestników.

GALERIA Z WYDARZENIA

9.05.2018r. - Laur Naukowca

Dnia 9 maja 2018 r. w Lubuskim Teatrze odbyła się IV edycja Gali Laur Naukowca. Koło Naukowe BiomedUZ działające przy Zakładzie Inżynierii Biomedycznej zostało uhonorowane Laurem Naukowca w kategorii INNOWACYJNY PROJEKT ROKU za projekt pt. "Wytworzenie i charakterystyka kompozytu nanorurki ditlenku tytanu/grafen monowarstwowy". Głównym celem projektu było wytworzenie przez studentów kierunku Inżynieria Biomedyczna nowego innowacyjnego nanokompozytu nanorurki ditlenku tytanu/grafen monowarstwowy. Sam materiał może być wykorzystywany w technologiach kosmicznych czy medycynie, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki medycznej. Wyniki przeprowadzonych badań, zostały zaprezentowane podczas konferencji "Współczesna Myśl Techniczna w Naukach Medycznych i Biologicznych" w dniach 23-24 czerwca 2017r oraz opublikowane w monografii (ISBN: 9788394271459).

 

19.01.2018 - IX Bal Inżynierii Biomedycznej

W dniu 19.01.2018 odbył się już IX Bal Karnawałowy Inżynierii Biomedycznej. Jak co roku wzięli w nim udział studenci, wykładowcy i przyjaciele inżynierii biomedycznej. W balu uczestniczyła również liczna grupa  absolwentów - przyjechali z odległych zakątków regionu dzieląc się opowieściami o sukcesach zawodowych. Tradycyjnie na balu odbył się chrzest studentów I roku Inżynierii Biomedycznej oraz wybór Króla i Królowej Balu, którymi w tym roku zostali: Adrianna Brzozowska i Adrian Kwiatkowski.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok !!!