14-15.06.2019 - Współczesna Myśl Techniczna w Naukach Medycznych i Biologicznych

W dniach 14 – 15 czerwca 2019 r. w Instytucie Biologii Eksperymentalnej Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu odbyło się X Sympozjum „Współczesna Myśl Techniczna w Naukach Medycznych i Biologicznych”, które jest organizowane przez Komisję Inżynierii Biomedycznej Wrocławskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk. Główną ideą Sympozjum jest umożliwienie spotkań początkującym naukowcom z różnych dyscyplin nauki, takich jak biologia, biotechnologia czy inżynieria biomedyczna, gdzie prelegenci mają możliwość przedstawić prowadzone przez siebie badania oraz ich wyniki.

Jest nam miło poinformować, że w kategorii „Prezentacje plakatowe” III miejsce zdobył mgr inż. Filip Andruszkiewicz - członek Koła Naukowego BiomedUZ prezentując prace na temat „Wykorzystanie materiałów kompozytowych oraz techniki wytwarzania metodą druku 3D w opracowaniu zewnętrznej protezy kończyny przedniej dla psa po traumatologicznej resekcji” (Andruszkiewicz F., Jędrzejewska A., Mackiewicz A.).

22.05.2019 - V Gala Laur Naukowca

Podczas V Gali Laur Naukowca, nagrodę w kategorii Najlepszy Opiekun Koła Naukowego otrzymała dr inż. Katarzyna Arkusz, Opiekun Koła Naukowego BiomedUZ, kierownik Zakładu Inżynierii Biomedycznej.

V Gala Laur Naukowca odbyła się w dniu 22 maja 2019r. i organizowana jest przez Parlament Studencki UZ. Patronat honorowy nad uroczystością objęli Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Lubuskiego, Wojewoda Województwa Lubuskiego, Prezydent Miasta Zielona Góra.

Jest to już III Laur Naukowca dla Koła Naukowego BiomedUZ!

17-19.05.2019 - Majówka Młodych Biomechaników

W dniach 17-19 maja 2019r. w Wiśle odbyła się XVI Konferencja Advances in Applied Biomechanics & Majówka Młodych Biomechaników zorganizowana przez Katedrę Biomechatroniki, Wydziału Inżynierii Biomedycznej, Politechniki Śląskiej.
W ramach Konferencji odbyły się VI sesje prezentacyjne oraz II posterowe, w czasie których swoje prace prezentowali zarówno doktoranci, studenci, jak i pracownicy naukowi. Ogółem przedstawiono około 80 prac z zakresu biomechaniki, inżynierii biomedycznej, medycyny oraz biotechnologii.
Podczas sesji plakatowej inż. Natalia Maksymczak, członek Koła Naukowego BiomedUZ zaprezentowała wyniki badań pt.:
• „Badania biomechaniczne tchawicy w warunkach wielokierunkowego obciążenia” (Maksymczak N., Dudek A., Noszczyk-Nowak A., Mackiewicz A., Będziński R).
Zeprezentowane wyniki badań zostały uznane jako jedne z najbardziej oryginalnych przedstawionych podczas konferencji, za co studentka została uhonorowana III nagrodą za prezentację plakatową.

17-19.05.2019 - VI Seminarium Inżynierii Biomedycznej

W dniach 17-19 maja 2019r. w Łagowie Lubuskim odbyło się VI Seminarium Inżynierii Biomedycznej "Od NANO do GIGAntycznych osiągnięć medycznych". Podczas seminarium przedstawiono wyniki badań/projektów realizowanych w Kole Naukowym BiomedUZ oraz ustalono plany na dalszą działalność Koła. Prezentecje wygłosili:

- Aleksandra Jędrzejewska - Ocena jakości w skali nano. Spektroskopia ramanowska

- Kamila Pasik, Aleksandra Jędrzejewska - Charakterystyka elektrochemiczna nanorurek ditlenku tytanu modyfikowanych związkami węgla w płynie dializacyjnym

- Kamila Wiśniewska, Piotr Wojtyś, Kaja Hytnar - Zastosowanie hydrożeli w plastrach na drobne skaleczenia i otarcia

- Daniela Taberska, Paulina Szymkowiak, Wiktoria Maćkowiak - Charakterystyka elektrochemiczna dwuściennych nanorurek tlenku tytanu (IV) w środowisku sztucznego osocza

- Filip Andruszkiewicz, Aleksandra Jędrzejewska - Pomocna łapa

- dr inż. Katarzyna Arkusz - Koło Naukowe BiomedUZ: 11 lat historii

GALERIA Z WYDARZENIA

29.04.2019 - Proteza dla Reksia

Reksio jest psem pochodzącym z przytuliska w Nowej Soli, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku i późniejszych komplikacji musiał przejść amputację części przedniej łapy. Od kilku dni jest szczęśliwym użytkownikiem protezy, którą specjalnie dla niego przygotowało Koło Naukowe BiomedUZ, działające pod opieką Zakładu Inżynierii Biomedycznej. Głównym autorem koncepcji jest student Filip Andruszkiewicz, który opracował i wytworzył protezę w oparciu o technologię produkcji polimerów i druku 3D. Ponadto, projekt realizowali również: Aleksandra Jędrzejewska, Natalia Gawin, Adrianna Brzozowska.

Jednocześnie zachęcamy, aby odwiedzić stronę przytuliska w Nowej Soli, w który wiele zwierzaków czeka na swój nowy dom. Nowosolskie Adopcje Zwierząt

FILMIK Z ZADOWOLONYM REKSIEM